Przed wyjazdem


INSTRUKCJA DLA STUDENTÓW ZAKWALIFIKOWANYCH W RAMACH REKRUTACJI PROWADZONEJ PRZEZ WPIA UW

1) Rejestracja w systemie uczelni przyjmującej i wypełnienie wymaganych 

Zarejestruj się w systemie uczelni przyjmującej oraz wypełnił wymagane formalności, takie jak przesłanie (i) nomination letter od BWZ, (ii) karty przebiegu studiów w języku angielskim, oraz (iii) potwierdzenia znajomości języka obcego (niektóre uczelnie tego wymagają, inne nie). Informacje na ten temat są dostępne na stronie internetowej uczelni zagranicznej. W przypadku ich braku należy skontaktować się bezpośrednio z Koordynatorem ds. mobilności wydziału uczelni przyjmującej, na który wybiera się wybierasz. 

2) Potwierdzenie przyjęcia przez uczelnie przyjmującą

Upewnij się, że uczelnia przyjmująca, po wypełnieniu przez Ciebie wymaganych formalności, potwierdziła przyjęcie na studia poprzez wystawienie „Letter of Acceptance”. Dokument ten należy następnie przekazać do Biuro Współpracy z Zagranicą UW (BWZ). Potwierdzenie zazwyczaj przesyłane jest drogą mailową.

3) Przygotowanie Learning Agreement (LA) 

LA to porozumienie o programie zajęć, które przed wyjazdem na studia częściowe do uczelni przyjmującej musi zostać zawarte pomiędzy Tobą, Twoim wydziałem i uczelnią przyjmującą. Jeśli uczelnia, do której wyjeżdżasz informuje, że od stypendystów Erasmus wymaga LA wypełnionego w systemie Online Learning Agreement (OLA) lub posiada własny system, zintegrowany z siecią Erasmus Without Paper (EWP) oznacza to, że Twój LA będzie mógł zostać zatwierdzony cyfrowo przez wszystkie strony i stanie się to w Twoim profilu w USOSweb. Przed wyjazdem upewnij się, czy uczelnia przyjmująca uczestniczy w systemie EWP (Uczelnie z EWP). Jeśli nie, to należy wypełnić LA w „starym” formularzu. W obu przypadkach LA wypełnia się w USOSweb.

Jeśli w USOSweb się nie wyświetla szablon Learning Agreement, należy wysłać maila o tytule „Utworzenie LA” do p. Katarzyny Wardzyńskiej (k.wardzynska@wpia.uw.edu.pl). Po przygotowaniu LA zgodnie z poniższymi kryteriami, należy wysłać maila o tytule „Akceptacja LA” do Koordynatorów ds. mobilność (erasmus@wpia.uw.edu.plz prośbą o akceptacje.

Kryteria przygotowania LA na WPiA UW: 

  • W jednym semestrze należy zdobyć co najmniej 30 punktów ECTS, a w przypadku wyjazdu rocznego – 60 punktów ECTS. Co najmniej 2/3 ogólnej liczby punktów ECTS powinno pochodzić z przedmiotów związanych z Twoim kierunkiem studiów. 
  • W przypadku WPiA UW obowiązuję odmienne uzupełnienie Tabeli B (przedmioty niewymagające zaliczenia). W tabeli B należy wpisać przedmioty techniczne – „Przedmiot z grupy 'inne’ (I) dla studentów prawa wyjeżdżających na studia częściowe”. Lista przedmiotów o różnych wartościach punktowych ECTS znajduje się tutaj. W przypadku zgody Koordynatora ds. mobilności na uznanie przedmiotu realizowanego na uczelni przyjmującej, jako odpowiednika obowiązkowego lub kursowego przedmiotu przewidzianego programem studiów WPiA UW należy wpisać przedmiot z WPiA UW do Tabeli B (procedura uznawania przedmiotów obcych).
  • Suma punktów z tabeli A musi być równa sumie punktów z tabeli B.

W razie dodatkowych wątpliwości, zachęcamy do zapoznania się z poradnikami na temat wypełniania LA:

4) Wypełnienie testu językowym OLS 

Informację o terminie przystąpienia do testu wraz z linkiem rozsyła zakwalifikowanym studentom BWZ. 

5) Podpisanie umowy stypendialnej w BWZ

Umowę stypendialną podpisuję się około 2-3 tygodni przed wyjazdem. Szczegółowe informację przekazuje BWZ. Przypominamy jednak o obowiązku przedstawienia w BWZ między innymi: 

  • Confirmation of Arrival dot. studentów, którzy wyjechali i rozpoczęli już studia na uczelni partnerskiej;  potwierdzenie przyjęcia na studia wydane przez uczelnię zagraniczną, tzw. Letter of Acceptance/Admission lub wydruk z poczty e-mailowej, z którego wynika do kogo e-mail był adresowany dla osób, które podpisują umowę przed wyjazdem na uczelnię partnerską; 
  • E- Learning Agreement część BEFORE the Mobility, podpisane przez uczelnię zagraniczną (wystarczy wydruk ze skanu), dot. tylko studentów, którzy NIE korzystali z nowego LA EWP; 
  • kopii dowodu ubezpieczenia: Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) lub równoważne; 
  • oświadczenie o planowanej/odbytej podróży

Procesem nominowania Studentów na uczelni zagranicznej (po przekazaniu formularzy) należy do zakresu obowiązków BWZ UW. Koordynatorzy ds. mobilności WPiA nie zajmują się tego typu sprawami.