Często w trakcie wyjazdów na studia częściowe w ramach programu Erasmus+ zdarza się, że e-LA musi zostać zmienione. Powody bywają różne. Do najczęstszych należą: nieuruchomienie przez uczelnię przyjmującą danego przedmiotu, pokrywanie się wybranego przedmiotu z innymi przedmiotami wybranymi przez Państwa czy zmiana Państwa zainteresowań.
W takim przypadku:
1. W terminie i w sposób wskazany przez uczelnię przyjmującą należy uzgodnić zmiany z tamtejszym Koordynatorem oraz z odpowiednim Koordynatorem ds. mobilności WPiA uW (erasmus@wpia.uw.edu.pl).
2. Po uzyskaniu akceptacji otrzymacie dostęp do edycji e-LA w USOSweb. Należy nanieść zmiany i zwrócić się do Koordynatorów z prośbą o ich zatwierdzenie.
3. Po zatwierdzeniu należy przedstawić LA (bez napisu „Draft Version”) na miejscu do zatwierdzenia przez Koordynatora uczelni przyjmującej.
Wprowadzienie zmiany do LA EWP zaakceptowanego przez wszystkie strony – zostało opisane szczegółowo w punkcie 3 – Przewodnika po LA EWP (LA w wersji cyfrowej)
Wszystkie zmiany w e-LA należy dokonać w ciągu pierwszych 3-4 tygodni od rozpoczęcia się semestru na uczelni przyjmującej. Nie dotyczy to sytuacji niewynikających z winy studenta (np. nieuruchomienie przez uczelnię przyjmującą danego przedmiotu).
UWAGA: Osoby które korzystają z e-LA nie muszą uzyskiwać podpisu koordynatora. Zgoda/zatwierdzenie e-LA jest równoważne z podpisaniem go przez koordynatora. Należy jednak pamiętać, że część uczelni zagranicznych będzie wymagało fizycznego podpisu pod e-LA. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to prosimy o wysłanie e-LA w postaci pliku PDF na erasmus@wpia.uw.edu.pl. Wówczas Koordynator odeśle mailem skan podpisanego e-LA na podany przez Państwa adres e-mailowy.
Skrócenie pobytu na uczelni przyjmującej jest możliwe tylko w przypadku wyjazdów całorocznych i polega na skrócenie wyjazdu do jednego semestru.
Przedłużenie pobytu jest możliwe tylko w przypadku wyjazdów semestralnych odbywających się w sem. zimowym.
Uwaga! W sprawach dotyczących skrócenia oraz przedłużenia wyjazdu należy kontaktować się z BWZ UW.
W przypadku wyjazdów rocznych, niezaliczenie niektórych przedmiotów w pierwszym semestrze pobytu może skutkować obligatoryjnym skróceniem wyjazdu. W razie wyrobienia w danym semestrze mniej niż 30 ECTS na skutek niezaliczenia przedmiotu, prosimy o niezwłoczny kontakt z BWZ oraz z Koordynatorem ds. mobilności!
Obowiązek zrealizować na uczelni przyjmującej w semestrze 30 punktów ECTS albo 60 punktów ECTS w ciągu całego roku akademickiego w wyjątkowo i szczegółowo uzasadnionych przypadkach mogą być obniżone przez Koordynatora ds. mobilności po złożeniu podania wraz z uzasadnieniem przez Studenta podczas rozliczania wyjazdu. W podaniu należy wskazać przyczyny niezrealizowania podczas zagranicznych studiów częściowych wymaganej liczby punktów ECTS.
Obniżenie liczby punktów ECTS nie może być większe niż 10 punktów ECTS na semestr. Nie dotyczy to przypadków nadzwyczajnych, w szczególności związanych z dłuższymi okresami uszczerbku na zdrowiu czy działaniem siły wyższej.
Uwaga! Prosimy o nie składanie podań o obniżenie punktów ECTS podczas trwania pobytu na uczelni przyjmującej. Nie zostaną one rozpatrzone.