Informacje Ogólne

Szanowni Państwo, 

informujemy, że kwalifikacja studentów i  doktorantów do stypendium Erasmus+ na zagraniczne studia częściowe (SMS) do uczelni z krajów członkowskich UE i stowarzyszonych z programem tj.  nabór na wyjazdy w ramach programu Erasmus+  oraz Swiss European Mobility Programme (SEMP) została otwarta w dniu 19 lutego 2024 o godz. 20:00. 

W związku z powyższym przedstawiamy Państwu najważniejsze informacje dotyczące rekrutacji: 

1. Kto może aplikować? 
O kwalifikację na zagraniczne studia częściowe na Uczelnię Przyjmującą może ubiegać się (dalej jako: „Kandydat”): 

1) student studiów prowadzonych przez WPiA UW, niezależnie od formy studiów (stacjonarne i niestacjonarne) oraz student kolegium MISH, który realizuje minimum programowe na WPiA UW (dalej jako: „Student”); 

2) student studiów doktoranckich prowadzonych przez WPiA UW, niezależnie od formy (stacjonarne i niestacjonarne);

3) uczestnik Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych UW, o ile: a. przygotowuje rozprawę w ramach dyscypliny „nauki prawne”; b. międzyinstytucjonalna umowa Erasmus+ dotyczy wymiany studentów trzeciego stopnia studiów oraz właściwej dyscypliny naukowej; c. posiada pisemną zgodę promotora i Dyrektora Szkoły Doktorskiej; 

4) uczestnik Międzydziedzinowej Szkoły Doktorskiej, dla którego dyscyplina „nauki prawne” jest dyscypliną wiodącą albo poboczną oraz który uzyskał uprzednią pisemną zgodę promotora i dyrektora MSD na uczestniczenie w Rekrutacji. 

2. Harmonogram rekrutacji 

 

Na naszym wydziale są dwa etapy rekrutacji: (i) I Etap – Rekrutacja Zasadnicza; (ii) II Etap – Rekrutacja uzupełniająca, które łącznie są I turą. W drugim etapie studenci mogą aplikować na miejsca pozostałe po etapie pierwszym. 

Etap – Rekrutacja zasadnicza 

Od 19.02.2024 r. g. 20:00  do 23.02.2024 r. g. 23:59 można składać kandydatury. 

Do 25.02.2024 r. g. 23:59 zostaną opublikowane wyniki I tury rekrutacji. Kandydatom przysługuje prawo rezygnacji z przyznanego im miejsca bez podania przyczyny, w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników, tzn. do 03.03.2024 r. do g. 23:59. 

Kandydatom przysługuje prawo wniesienia odwołania do prodziekana ds. studenckich od decyzji komisji rekrutacyjnej, które należy złożyć za pośrednictwem koordynatorów ds. mobilności, w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia wyników, tzn. do 10.03.2024 r. g. 23:59. 

II Etap – Rekrutacja uzupełniająca

Od 5.03.2024 r. g. 20:00 do 08.03.2024 r. g. 23:59 można składać kandydatury. Do 10.03.2024 r. g. 23:59 zostaną opublikowane wyniki II tury rekrutacji. Kandydatom przysługuje prawo rezygnacji z przyznanego im miejsca bez podania przyczyny, w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników, tzn. do 17.03.2024 r. g. 23:59. Kandydatom przysługuje prawo wniesienia odwołania do prodziekana ds. studenckich od decyzji komisji rekrutacyjnej, które należy złożyć za pośrednictwem koordynatorów ds. mobilności, w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia wyników, tzn. do 24.03.2024 r. g. 23:59. 

3. Oferta 

 

Oferta Erasmus i SEMP w ramach rekrutacji w roku akademickim 2023/2024

4. Zgłoszenie Kandydatur 

W celu zgłoszenia swojej Kandydatury należy wypełnić (i) formularz zgłoszeniowy oraz (ii) wysłać wszystkie niezbędne dokumenty rekrutacyjne w formacie PDF z odpowiednimi nazwami wskazanymi poniżej na adres rekrutacja.erasmus@wpia.uw.edu.pl. Jednocześnie przypominamy, iż zgłoszenie należy wysłać z maila z domeny uniwersysteckiej!  

Po wysłaniu maila na wskazany adres mailowy zostanie wygenerowana automatyczna odpowiedź, potwierdzająca wpłyniecie korespondencji.

W skład dokumentacji rekrutacyjnej wchodzą: 

1) formularz zgłoszeniowy – dostępny pod adresem https://forms.gle/WqkiuLx8G9s186vK7;

2) dokument potwierdzający poziom biegłości językowej – poziom biegłości językowej wskazany w Ofercie (nazwa pliku: 01_ Certyfikat_ImięNazwisko);

3) zaświadczenie o średniej ocen z ostatniego ukończonego rok studiów – wydawane przez Dziekanat (nazwa pliku: 02_Oceny_ImięNazwisko) 

4) kartę przebiegu studiów – generowaną z systemu USOSweb (nazwa pliku: (03_KPS_ImięNazwisko); 

5) list motywacyjny zawierający uzasadnienie wyboru konkretnych Uczelni Przyjmujących – max. 3 strony A4, napisany w j. polskim, czcionka Times New Roman, Arial, Calibri lub ekwiwalentne, minimum rozmiar 11, maksimum 13 (nazwa pliku: 04_LM_ImięNazwisko); 

6) życiorys (CV) – max. 2 strony A4, napisany w j. polskim, czcionka Times New Roman, Arial, Calibri lub ekwiwalentne, minimum rozmiar 11, maksimum 13, zawierający zdjęcie Kandydatki / Kandydata (05_CV_ImięNazwisko); 

7) w przypadku gdy Kandydat wskazuje osiągnięcia w formularzu zgłoszeniowym: zaświadczenie, potwierdzenie lub inny dokument o osiągnięciu (nazwa pliku: 06_Osiagniecia_ImięNazwisko); 

8) w przypadku gdy Kandydat wnioskuje o warunkową kwalifikację, o której mowa w § 13  (nazwa pliku: 07_WK_ImięNazwisko):

 a. podanie wraz z uzasadnieniem; 

b. oświadczenie o zobowiązaniu się do złożenia dokumentu potwierdzającego poziom biegłości językowej na poziomie wskazanym w Ofercie wraz ze wskazaniem terminu, w którym tego dokona. 

Na Kandydacie spoczywa obowiązek potwierdzania osiągnięć wskazanych w formularzu zgłoszeniowym między innymi za pomocą skanów dyplomów, zaświadczeń etc. Należy przesłać je drogą mailową! 

Na potrzeby rekrutacji zaświadczenie o średniej z Dziekanatu lub Sekretariatu Kolegium MISH nie musi być podpisywane przez Kierownika Jednostki Dydaktycznej (Prodziekan ds. studenckich) lub Kierownika Studiów – wystarczy pieczątka lub podpis osoby wydającej zaświadczenie oraz pieczątka jednostki organizacyjnej. Studenci MISH powinni przedłożyć Komisji średnia uzyskana z przedmiotów realizowanych na WPiA (kierunek prawa w ramach MISH). 

5. Wynik Postępowania Kwalifikacyjnego

Komisja, rozpatrując zgłoszenie Kandydata, może przyznać maksymalnie 100 punktów. Punkty przyznawane są w następujących kategoriach: 

a.  do 50 punktów za średnią ocen z ostatniego ukończonego roku studiów; 

b. do 20 punktów za list motywacyjny; 

c.  do 20 punktów za osiągnięcia, w szczególności naukowe, kulturalne, społeczne; 

d. do 10 punktów za znajomość języka na poziomie wyższym, niż jest to wymagane przez Ofertę. 

Wyniki ogłaszane zostaną w formie zanonimizowanej poprzez wskazanie numeru albumu na stronie Wydziału pod adresem: erasmus.wpia.uw.edu.pl. 

6. Wysokość Stypendium 

Stypendium Erasmus  SMS  przysługuje  wyłącznie  za  czas  mobilności fizycznej  w  kraju  uczelni przyjmującej i wynosi miesięcznie: 

a. 670 euro – Austria, Belgia, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niderlandy, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Włochy; 

b. 670 euro – Wielka Brytania; 

c. 600 euro – Bułgaria, Chorwacja, Litwa, Macedonia Północna, Rumunia, Serbia, Turcja, Węgry. 

Wysokość stypendium w ramach Swiss European Mobility Programme (SEMP) dostępna jest w Biurze Współpracy z Zagranicą UW. 

7. Akty Prawne – szczegółowe informacje o rekrutacji

Przypominamy, że od dnia 1 października 2023 roku obowiązuje Zarządzenie nr 4/09/2023 Prodziekana ds. studenckich Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 29 września 2023 r. w sprawie szczegółowych zasad kwalifikacji oraz trybu, zasad i terminów rozliczania wyjazdów w ramach programu Erasmus+ na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Ogólne zasady kwalifikacji studentów i doktorantów do stypendium Erasmus na zagraniczne studia częściowe (SMS) do uczelni z krajów członkowskich UE i stowarzyszonych z programem oraz Wielkiej Brytanii (http://bwz.uw.edu.pl/wp-content/uploads/sites/358/2024/02/2024SMS_og_zas_kwalifkacji.pdf) Wszelkie aktualizacje dotyczące rekrutacji będą się pojawiały w pierwszej kolejności na stronie (https://erasmus.wpia.uw.edu.pl/), w tym zakładce „Rekrutacja”. Ponadto komunikaty będą publikowane na fanpage’u Erasmus WPiA UW. 

W kwestiach dotyczących rekrutacji lub interpretacji przepisów Regulaminu prosimy o kontakt przez czat fanpage’u Erasmus WPiA UW

Zachęcamy do udziału w Rekrutacji!